Tasarım ve Üretim

0
82

Üretmek istediğiniz her ne olursa olsun, bize fikrinizi söyleyerek tasarım haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Tasarladığınız Parçayı üretilmesini istediğiniz şekilde ve sayıda, en kısa zamanda teslim etmek üzere en uygun fiyatı verebiliriz.

Tasarlarız :

Parça tasarımından İşyeri Tasarımına kadar her şey. Düşündüğünüz herşeyi kağıda dökebiliriz.

Planlarız:

Belgelendirme, Üretim Planı, Teknik Altyapı, Üretime başlamanız için her şey

Üretiriz:

Hazır tasarımlarınızı üretmek ve kontrol etmek. yapabildiklerimizin sadece bir kaçı

tasarım üretim

Her alanda büyük bir rekabetin yaşandığı günümüzde, rekabet edebilmek için araştırma ve teknoloji geliştirmeye dayalı bir sanayi yapısı gerekmektedir. Ana hedef, ürün know-how’ına sahip ve uluslararası alanda katma değeri yüksek ürünler ile rekabet eden bir sanayinin oluşturulması olmalıdır. Sanayinin artan rekabet ortamında, rekabetçi ürünler üretebilmesi için tasarım ve imalat süreçlerinde yenilikçi fikirleri ön plana çıkarması ve yeni teknikleri kullanması gerekmektedir. Klasik yöntemlerin uygulandığı üretim aşamalarında karşılaşılan sınırlamalar, teknolojiye dayalı katma değeri yüksek. Ve rekabet edebilen ürünlerin üretilebilmesi için yeni tekniklerin tasarım ve imalat süreçlerine entegrasyonunu zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle sektör kuruluşlarının tasarım ve imalat süreçlerindeki problemlere optimum çözümler bulup müşteri memnuniyetini sağlamaları. İstenen özelliklerde ürünleri en kısa zamanda ve düşük maliyetlerde üretmeleri için gerekli yeni teknikleri kullanmaları ve organizasyon düzenlemelerini yapmaları gerekmektedir.

Tasarım

Tasarım ve imalat süreçlerinde karşılaşılan kısıtlamaları gidermek ve özellikle yenilikçi ürünlerin üretilebilmesi çalışmalarında yardımcı olacak yeni yöntemler çeşitli sektör kuruluşlarında uygulanmaya başlamıştır. Son yıllarda tasarım ve imalat süreçlerinde kullanılmaya başlanan TRIZ (Yaratıcı Problem Çözme Teorisi) problemlere yaratıcı çözümler geliştirilmesine yardımcı olan bir tekniktir. Tam zamanında üretim, yalın üretim ve esnek üretim gibi üretim yaklaşımlarının ortaya çıkması ve kalite kavramının gelişmesi, bu alanlarda yapılan çalışmalara ilgiyi artırmıştır. Firmalar üretim yapmak ve üretimini her geçen gün daha verimli ve kaliteli duruma getirmek zorundadır. Bunun gerçekleşmesi için yeni problem çözüm ve optimizasyon teknikleri denenmekte ve akademik alanda üretim süreçlerindeki optimizasyonların sağlanması için yapılan çalışmalar artmaktadır